ŽGM direktorės J. Lipkevičienės kalba Rugsėjo 1-osios šventės proga (2020m.)

Sveiki,

Susirinkę į ateičiai priklausančią mokyklą. Mūsų mokinių tėvai išlaikę sąmoningumo egzaminą  suteikė progą savo  vaikams  mokytis ŽGM.

Rugsėjo 1d. šalia mokslo ir žinių dienos,  galėtų būti pavadinta susitikimų diena.  Betarpiški susitikimai visų karantinų akivaizdoje tapo labai vertingi.

Priminsiu kuo tai kitokia mokykla.

• Čia saugoma vaikystė.
  • Joje vaikai pajunta artimą ryšio su aukštesnėmis jėgomis, išmoksta gyvojo tikėjimo praktikų.
  • Čia vaikas turi tamprų ryšį su gamta.
  • Čia kiekvienas sulaukia pagarbos ir gali mokytis savo tempu.
  • Čia mokykla, kurioje ir mokytojams/mentoriams mokinys gali užrašyti pastabą, minusą.
  • Čia mokykla, kur asmenybių apsuptyje mokosi vaikai iš praktikų.
  • Čia mokykla, kurioje visko mokomasi su prasme, nuodugniai ir be pertekliaus.
  • Čia mokykla, kurioje vaiko judesių nevaržo uniforma, nei paiki reikalavimai.
  • Čia mokykla, kuri stimuliuoja ir tėvus mokytis meistriškumo tėvystėje.
  • Čia mokykla, kurioje vaikai dainuoja liaudies dainas iš visos širdies.
  • Čia mokykla, kurioje visi vaikai tampa fiziškai, emociškai ir dvasiškai stiprūs.
  • Čia mokykla, kurioje mokomasi gyvenimo pačiu gyvenimu.
  • Čia mokykla, kurioje vaikai suvokia priežasties ir pasekmės dėsnį per pozityvią discipliną.
  • Čia mokykla, kurioje vaikų klausimai labiau vertinami, nei atkartojantys atsakymai.
  • Čia mokykla, kurioje praktikuojama aukšto lygio atsiprašymo kultūra, žalos atlyginimas.
  • Čia mokykla, kurioje kas mėnesį mokiniai vyksta į ekskursiją  su profesiniu vaidmeniu.
  • Ši mokykla skatina nestandartiškai mąstyti. Vaiko smegenis  stimuliuoja žaidimai ir gamta.
  • Mokykla skirta vaiko mąstymui, jausmų ir valios ugdymui. Vaiko sielai, širdžiai ir protui taurinti, o žinias pateikiam, kaip kelią į tokį tikslą.
  • Mokytojų vertingumas nustatomas, kiek jis turi polėkio saviauklai, kiek geba būti teisingu ir sąžiningu su vaikais, neslepiant nuo jų tai kas vyksta jo viduje.
  • Mokyklos aksiomos: gėris ugdomas gėriu, meilė meile, teisingumas teisingumu, kilnumą ugdo kilnumas.
  • Tai kilnių žmonių kalvė.

Prasmingų visiems mokslo metų!