Medžio energijos tekmė
Esame vieni su kitais gamtoje labai tampriai susiję ir gyvybines jėgas galima papildyti vieni kitų pagalba.
Saugokime mus supančią gamtą, dažniau pavaikščiokime basomis, apkabinkime medžius, palakstykime su vėju…
Seras Kenas Robinsonas yra vienas žymiausių edukacijos specialistų pasaulyje, nuolat kalbantis apie neteisingą vaikų mokymo(si) sistemą, kuri žlugdo jų kūrybiškumą ir laisvę. Siūlome kelias jo mintis apie šiuolaikinę mokymosi sistemą ir kaip ją derėtų keisti. Jeigu sukuriate sistemą, kuri siekia kokio nors tikslo, nesistebėkite, kad ji tą tikslą pasieks. Mūsų mokyklos nebuvo sukurtos tam, apie…
https://zaliojigamtosmokykla.lt/wp-content/uploads/2020/10/Mokymasis-simuliacijos-metodu-per-zaidima-Zaliojoje-gamtos-mokykloje.pdf
„Pernai rudenį , beveik lygiai prieš metus, (…), Pasaulio klimato kaitos mokslininkai Jungtinėse tautose išleido ataskaitą, kad žmonija teturi apie dešimtmetį pasikeisti. Ne, nepasikeisti, bet apversti aukštyn kojomis savo egzistenciją, įskaitant ekonomiką, žemdirbystę, pramonę, ir iš esmės beveik visa kitą, kad išvengtume baisiausių klimato kaitos pasekmių. Kiti mokslininkai pradėjo reikšti įsitikinimą, kad dabartinė civilizacija jau…
Kviečiame pasiklausyti jo įžvalgų, minčių ir patirties „Žaliojoje gamtos mokykloje”.
Lietuvos mokyklų vadovai ir mokytojai pastebi, kad Lietuvoje sparčiai daugėja „supermamyčių“, „supertėvelių“, taip pat vadinamųjų tėvų „sraigtasparnių“, kurie gyvena savo vaikų gyvenimą. Pasirodo, Lietuvoje mokyklose užduotus namų darbus kartu su vaikais ar už vaikus daro apie pusė visų tėvų, o elitinėse mokyklose – dar daugiau. Tokį savo elgesį šiuolaikiniai tėvai vadina atsakinga tėvyste, o psichologai…