Similar Posts
„Vaikai augantys gamtos apsuptyje užauga laimingesni
Vaikams kurie auga gamtos apsuptyje, t.y. apsupti augmenijos, o ne miesto pastatų, mažėja vaikų psichikos sutrikimų rizika paauglystėje ir vyresniame amžiuje.Danijos mokslininkai tyrė 900 000 vaikų nuo 1985 iki 2013 m.Jie nustatė, kad vaikai, užaugę erdvėse su mažiausiu „žaliųjų zonų“ kiekiu, turėjo iki 55 proc. didesnę psichikos sutrikimų atsiradimo riziką.Mokslininkai naudojo palydovinius vaizdus, kad nustatytų,…
Tėvai „sraigtasparniai“ savo vaikams ne padeda, o kenkia
Lietuvos mokyklų vadovai ir mokytojai pastebi, kad Lietuvoje sparčiai daugėja „supermamyčių“, „supertėvelių“, taip pat vadinamųjų tėvų „sraigtasparnių“, kurie gyvena savo vaikų gyvenimą. Pasirodo, Lietuvoje mokyklose užduotus namų darbus kartu su vaikais ar už vaikus daro apie pusė visų tėvų, o elitinėse mokyklose – dar daugiau. Tokį savo elgesį šiuolaikiniai tėvai vadina atsakinga tėvyste, o psichologai…
10 Keno Robinsono minčių apie ugdymą šiuolaikinėje mokykloje
Seras Kenas Robinsonas yra vienas žymiausių edukacijos specialistų pasaulyje, nuolat kalbantis apie neteisingą vaikų mokymo(si) sistemą, kuri žlugdo jų kūrybiškumą ir laisvę. Siūlome kelias jo mintis apie šiuolaikinę mokymosi sistemą ir kaip ją derėtų keisti. Jeigu sukuriate sistemą, kuri siekia kokio nors tikslo, nesistebėkite, kad ji tą tikslą pasieks. Mūsų mokyklos nebuvo sukurtos tam, apie…
„Gerosios tėvų patirties sklaida”
Lietuvos tėvų forumo organizuoto renginio „Gerosios tėvų patirties sklaida” 2020 lapkričio 14 d. įrašo nuoroda. Šiame renginyje pranešimą skaitė „Žaliosios gamtos mokyklos” direktorė Jolanta Lipkevičienė
Jolanta Lipkevičienė, LTF konferencijoje „Vaikas – darbo priemonė ar aukščiausia vertybė”
Jolanta Lipkevičienė, Žaliosios gamtos mokyklos direktorė, LTF konferencijoje „Vaikas – darbo priemonė ar aukščiausia vertybė” su pranešimu Kokio ugdymo (ne)reikia, kad vaikai (ne)taptų dėžučių žmonėmis?”